wyjazd z drugą osobą

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: forumowicz »

Koleżanki nie zrozumcie mnie żle ale nie znacie Darka :( To fantastyczny kolega ,swietny ktoś.....to ktoś kto liczy się w gronie tych co szanują innych, dbają o ich zdrowie i szanse na przeżycie ,OPASKI CO RATUJĄ ZYCIE INNYM to pomysł ,inicjatywa naszego kolegi własnie Darka.To pomysł ,który zrodził się w Jego sercu i umyśle ,to pomys l który znalazł uznanie mediów i autorytetów medycznych.To ktoś ,komu nie jest obojętny los innych chorych ,innych ludzi ,to dusza towarzystwa.Kolega Darek to ktoś ,kto mówi innym ciepłe słowa ,podtrzymuje na duchu ,fakt że na tym forum został wyróżniony kolorem innym niż inni przez admina świadczy dobitnie o tym kim jest dla innych.Nie prowadzi bla blania o dupie marynie (sorki za zwrot) pisze konkretnie i na temat,a że ma inne zdanie :?: to tak jak my ,też je mamy. :oops: :oops:
Zasługuje na nasze uznanie ,a jeśli ktoś ma inne zdanie ............może mieć ,ale czy akurat dot naszego kolegi?Dot Darka ? :oops: :( niezależnie od tego co sobie pomyślicie o moim komentarzu ...wszak mam prawo jak każdy mieć swoje zdanie ,mieć możliwość wyrażenia opinii co niniejszym czynię,szanuję kolegę Darka i podziwiam.
Pozdrawiam Ciebie tutaj na forum kolego,to zaszczyt Ciebie znać :serce: :serce: :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: Felice »

Kruszynko,fajnie,że miałaś okazję poznać Darka i masz w gronie znajomych takiego fajnego kolegę.Oglądałam film propagujący opaski,jestem bardzo za inicjatywą i czapki z głów dla takich działań.
Ale to również nie znaczy,że ma prawo o posądzanie mataczenia w przypadku wyjazdów małżeńskich.Ma,jak wszyscy prawo do własnego zdania,co wcale nie przekłada się na to,że ono jest właśnie dobre.Z szacunkiem dla Darka,ale też mam prawo do wypowiedzenia się w temacie.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: medi »

Kruszynko nikt tego nie neguje ,ale ....zrobił to samo co pani opisująca życie sanatoryjne czyli ocenił innych tylko na podstawie swojego widzimisię :evil: A gdyby tak kolego Darku wszyscy Ci którzy mają podstawy do złożenia wniosku o przyznanie sanatorium złożyli papiery to kolejka wydłużyłaby się że i 10 lat byś czekał na przydział .Ja też mogę powiedzieć ,że jesteś obrotnym(w sensie negatywnym) facetem który "załatwił " sobie parę wyjazdów do sanatorium podczas gdy mój małż nigdy nie skorzystał z prawa do takiego "wypoczynku " ba ,nawet nie spróbował złożyć papierów .Nie osądzaj innych a nie zostaniesz osądzony
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: ewiko »

Ależ Kruszynko nikt Nikomu nie ujmuje zasług, nikt Nikogo nie atakuje ale również Nikogo te zaslugi nie upoważniają do oskarżania o nieuczciwość. Od takiej Osoby wlaśnie oczekiwałoby się większego zrozumienia dla ludzkich problemów a nie negowania ich. I nie jestem w stanie zrozumieć że zdanie Pana Darka jest jedyne słuszne, niepodważalne. I tu jest sedno sprawy... wszyscy mamy prawo do własnego zdania, czy to komuś się podoba czy nie.... Pokory więcej proszę, pokory.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: medi »

Właśnie o to chodzi ,nie osądzaj zawartości pudełka po opakowaniu ,a człowieka po ubraniu .....Ewiko ..wrócę tu by postawić łapkę za to co napisałaś .
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: ulanie »

Osobiście też rozważałam możliwość wyjazdu z mężem do uzdrowiska z NFZ... może kiedyś się uda... Chciałam powiedzieć tylko, że nie musimy wcale chorować na to samo, ponieważ do jednego uzdrowiska kierowane są osoby o różnym profilu leczenia, w Polanicy jest 5 kierunków leczenia, ale w Świeradowie np. 11 kierunków- dane są już chyba inne, bo jak byłam w Polanicy, to spotkałam się z cukrzykami i to by był szósty profil, a na wykazie nie ma. Jeśli chodzi o romanse, to uważam, że to jest życie, a ile ludzi, tyle charakterów... jeśli ktoś lubi flirtować, to będzie wszędzie szukał przygód, czy w sanatorium, czy w pracy, a nawet w sąsiedztwie, a gdy samotni się odnajdą, to super i tylko im pogratulować. Najgorsze jest, gdy chorzy palą i piją... no jeszcze z tym paleniem potrafiłabym oko przymknąć... ale upijanie się, absolutnie!!!!
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: darek »

Macie racje DROGIE Panie niech Sanatoria staną się FWP.

Ja jako ten obrotny załatwię Sobie( TAK BO MAM TAKIE Możliwości ) ,aby RAZEM ze Mną na oddział transplantologi serca poszła moja Żona wszak przez te 30 lat troszkę nerwów jej napsułem.

Uważałem i uważać będę ,że pobyty razem powinny być Ograniczone.

Kilka lat temu na turnus przyjechało małżeństwo był problem z dwójkami -Małżeństwo rozdzielono przez cały turnus była zadyma.-Pan w 4 ,Pani w 3
Zadam pytanie Czym lepsze w sanatorium jest małżeństwo od Singla ?
Oboje w dwójce,single w trójkach czy czwórkach jak ma to miejsce w buskowej Krystynie ?
We wszystkich Polskich sanatoriach PIERWSZEŃSTWO DO DWÓJEK mają małżeństwa
WSZAK chyba wszyscy płacimy taka samą stawkę na ubezpieczenia zdrowotne w NFZ.

Medi

Nie jestem cwaniakiem -12 Moich pobytów w sanatoriach to raczej turnusy rehabilitacyjne Pracowałem w szczególnie uciążliwych warunkach Byłem narażony na Dużo pierwiastków z Tablicy Mendelejewa z tego pozostała mi pylica ,ale to tylko pikuś jak wiesz chorobą nr 1 do 2012 była Cukrzyca a od 2012 nie wydolność serca na dzień dzisiejszy niespełna 17 % .
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: medi »

Darku mój małż jest też schorowanym człowiekiem ,sami lekarze uważali że cud że przeżył to co go spotkało byłam świadkiem jak Pani ordynator kardiologii wykrzyczała parę lat temu na na korytarzu szpitala że ma serce 80 latka ,a mimo to przez następne 5 lat nie wziął ani jednego dnia zwolnienia lekarskiego i nie był nigdy w sanatorium .Więc nie licytujmy kto ma większe prawo do pobytu w sanatorium bo gdybyś zobaczył mojego męża stwierdził byś że to zdrowy jak byk facet którego można zaprząc zamiast konia do pługa bo tak wygląda ..pozory mylą :evil: A co do prawa do dwójki dla małżeństw to ...czepiasz się ,dlaczego mają nie dostać dwójki skoro o ile dobrze się orientuję w moim NFZ-tu małżeństwa na przykład czekają na sanatorium o pół roku dłużej niż inni kuracjusze :o
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: medi »

A szkodliwe warunki ..to bym polemizowała i krew mnie zalewa jak słyszę coś takiego bo wiele jest zawodów w których teoretycznie są szkodliwe warunki pracy a jednak nie mają takich przywilejów bo nie są dobrze zorganizowane związki zawodowe które o to zawalczą :evil: Mnie też zdarzało się drżeć o zdrowie i życie mojego małża jak szedł do pracy i wiem że dzięki swojemu refleksowi i szczęściu uniknął paru wypadków przy pracy które mogły skończyć się śmiercią lub kalectwem,wiem też o chorobach na które mógł zapaść w czasie wykonywania swej pracy i .... ,nie licytuj się ze mną ani z nikim innym bo nie jesteś jedynym człowiekiem dotkniętym przez los ciężką chorobą i bardzo Cię proszę skończy tę bezsensowną wymianę poglądów .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: Felice »

Darku,zaczynasz "walkę" na argumenty i niestety jako broni używasz chorób,a to już chwyt poniżej pasa.Nie licytujmy się w chorobach,wysokością płaconych składek i tym co się komu należy co nie.
A ponieważ sanatorium to nie FWP,to pokoje mieszkalne (co Cię tak oburza) mogą być 3-4 osobowe.wszak przyjeżdżasz na kurację,nie na wczasy i najważniejsze są zabiegi.
A niby dlaczego pobyty razem mają być ograniczone? Jeżeli jedzie dwoje schorowanych ludzi to opiekują się sobą nawzajem.Nie zawsze chcesz liczyć na pomoc obcej osoby,nie każdej chcesz się przyznać do swoich słabości.Czy to ma kogoś wykluczać z możliwości wyjazdu?
Moje wszystkie wyjazdy są rehabilitacyjne,na wypoczynek jadę tam gdzie chcę,z kim chcę i w standardzie jaki mi się podoba.Czasem może to być nawet wiejska chata ze sławojką.
ODPOWIEDZ