wyjazd z drugą osobą

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: ewiko »

Jeśli ma się problemy to może dobrym miejscem byłaby kozetka u odpowiedniego specjalisty zamiast wylewać kubły pomyj na innych (Bogu winnych) kuracjuszy. Sprawdzanie cudzych chorób przez "zaprzyjaźnionych" lekarzy to jest nic innego jak zdrada tajemnicy lekarskiej. Pogratulować. A mieć na turnusie takiego obserwatora który zagląda w moją kartę to istny HORROR. Ponad rok temu byłam straszona prokuratorem za wspólne z mężem wyjazdy do sanatorium, jak więc nazwać takie postępowanie?, pod jaki paragraf to podciągnąć.....?
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: margot »

ewiko pisze:Jeśli ma się problemy to może dobrym miejscem byłaby kozetka u odpowiedniego specjalisty zamiast wylewać kubły pomyj na innych (Bogu winnych) kuracjuszy. Sprawdzanie cudzych chorób przez "zaprzyjaźnionych" lekarzy to jest nic innego jak zdrada tajemnicy lekarskiej. Pogratulować. A mieć na turnusie takiego obserwatora który zagląda w moją kartę to istny HORROR. Ponad rok temu byłam straszona prokuratorem za wspólne z mężem wyjazdy do sanatorium, jak więc nazwać takie postępowanie?, pod jaki paragraf to podciągnąć.....?
Ewiko wniosek z tego , że gdybyś jeździła do sanatorium zajmując dwójeczkę , ale nie ze swoim mężem ;) to satysfakcja byłaby gwarantowana dla kontrolerów - baran syty i owca cała :evil:
...masakra ... :( :( :(
graza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 139
Na forum od: 13 sty 2011 19:37
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: graza »

Przytoczę cytat
: Zanim osądzisz mnie i moje życie,włóż moje buty,przejdż ścieżki życia,które ja przeszedłem,przeżyj moje bóle,smutki i cierpienia. Wytrwaj tyle ile ja wytrwałem,upadnij tam gdzie ja upadałem i podnieś się tak samo jak ja się podniosłam .Kiedy już naprawdę poznasz moja historię
,będziesz miał prawo,żeby oceniać mnie i moje życie,tylko myślę,ze to Cie przerośnie "
Zycie byłoby piękne ,gdy byśmy się tych zasad trzymali .Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: darek »

Super to gdzie mam się stawić pod ,który pręgierz ?
A może od razu ROZSTRZELAJCIE Mnie .
Czy może lepiej umieście mnie w zamkniętym zakładzie -TO TEZ KOSZTUJE chyba wole już kule w łeb koszt około 0,25 zł
Wyraziłem Swój osąd na to chyba Konstytucja mi jeszcze POZWALA .
Zaraz okaże się ,że to Nie" Wina Tuska "-TYLKO MOJA
SUPER

a poza tym proponuję PRZECZYTAĆ ze zrozumieniem Moje ..wypociny.

SKORO podczas profilu ewidentnie wyszło ,że PANI MA CUKRZYCE TYLKO dla dodatkowych posiłków to wg WAS wszystko jest ok.-

A co do pobytów w sanatoriach cukrzyków Zapraszam do odwiedzenia Sanatorium Słoneczko w Kołobrzegu i spędzenie tam kilku godzin =BEZCENNE
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: Felice »

Darku,przepraszam,że to napiszę,ale Twoje "wypociny" (określenie przytoczone) czasem trudno czyta się,a ze zrozumieniem jest jeszcze gorzej.Przepraszam Cię za to co napisałam,ale spróbuj potraktować akurat to ;) z lekkim przymrużeniem oka.
Zazwyczaj bywa tak,że jak ktoś kogoś atakuje to ta osoba się broni.Opinia wyrażona na temat wyjazdów małżeństw była tak po trosze atakiem na tych ludzi.
Strzelać nikt nie będzie,pręgierza stosować również nie,ale może uda się jakieś wnioski wyciągnąć.
Kiepsko będzie mi się wyjeżdżało z myślą,że ktoś analizuje moją historię choroby....i nie jest to lekarz :evil:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: margot »

Darku Ty masz prawo do własnych opinii jak również takie prawo mają inni .
Za to , że jesteś chory między innymi na cukrzycę nikt do Ciebie nie ma pretensji tylko ewentualnie może Ci współczuć i życzyć powodzenia w zmaganiach jakie masz przed sobą , ale myślę , że trochę przesady jest w Twoich osądach na temat wspólnych wyjazdów małżonków .
Chwała również za to , że bywają małżeństwa , które jeżdżą razem i jedno z Nich jedzie prywatnie bo są to pieniądze bezpośrednio otrzymywane przez ośrodek , a nie po wielu miesiącach tak jak z NFZ czy ZUS ...zdecydowanie gorsza sytuacja byłaby w tych sanatoriach .
A odnośnie jeszcze chorych na cukrzycę to czy zasadne są np. takie zabiegi jak kąpiel perełkowa czy mineralna ? ...wydaje mi się , że bardzo wskazany jest basen czy inne zabiegi wysiłkowe jak również edukacja diabetologiczna , a spotkałam się z awanturującymi się ze ,,słodkimi pacjentami" , że zbyt słabe bąbelki są w wannie do wspomnianej perełki - jacuzzi to w SPA .
O cukrzycy to trochę akurat mam pojęcie .
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: medi »

A tam Margotko niech mają swoje bąbelki i co tam jeszcze chcą, to nie jest ważne .Ważne jest to żebyśmy się nawzajem nie sprawdzali :kto i z jakiej przyczyny znalazł się w sanatorium , za czyje pieniądze i co tam robi .Od sprawdzania co się dzieje w sanatoriach są jakieś tam pewnie instytucje :shock: :shock: :shock: i to powinno wystarczyć .A my zamiast interesowania się cudzym życiem zajmijmy się własnym i ...o to chodziło Darku ,a nie o linczowanie kogokolwiek .I zamknijmy w końcu ten temat bo do niczego dobrego nie prowadzi :evil:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: margot »

medi pisze:A tam Margotko niech mają swoje bąbelki i co tam jeszcze chcą, to nie jest ważne .Ważne jest to żebyśmy się nawzajem nie sprawdzali :kto i z jakiej przyczyny znalazł się w sanatorium , za czyje pieniądze i co tam robi .Od sprawdzania co się dzieje w sanatoriach są jakieś tam pewnie instytucje :shock: :shock: :shock: i to powinno wystarczyć .A my zamiast interesowania się cudzym życiem zajmijmy się własnym i ...o to chodziło Darku ,a nie o linczowanie kogokolwiek .I zamknijmy w końcu ten temat bo do niczego dobrego nie prowadzi :evil:
Medi dokładnie tak :D :D :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: wyjazd z drugą osobą

Post autor: jacky6 »

medi pisze:
I zamknijmy w końcu ten temat bo do niczego dobrego nie prowadzi :evil:
czyniąc to - zajrzyjcie na pierwszą stronę wątku, pierwsze posty w nim...

i ziuuuu....

:mrgreen: :ugeek:
ODPOWIEDZ