ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: forumowicz »

Witam waszystkich serdecznie! Długo mnie tu nie było :kwiat:
W tym roku byłam w sanatorium w Dusznikach z NFZ. Zresztą po raz pierwszy. Mam dobre wspomnienia choć warunki były takie sobie. I już tęsknię za kolejnym wyjazdem do sanatorium. Dziś byłam u lekarza i chcę się starać o kolejny wyjazd ale już z Zus-u. Mam pytanie do tych co korzystają z wyjazdów właśnie ZUS. Jakie wnioski należy złożyć w zusie i jakie ew.wymagane są badania? Dodam że choruję na astmę i startuję z pulmonologii. Moja pani dr pulmonolog nie za bardzo jest zorientowana i kazała mi samej się dowiedzieć co potrzeba. Zanim uderzę do ZUS chciałam najpierw tu zasięgnąć informacji. Jak długo się czeka od złożenia wniosku i czy zawsze wzywają na komisję? Ja cały czas jestem czynna zawodowo, choruję też rzadko. Jak już to właśnie na oskrzela. Mile byłyby widziane informacje z Wielkopolskiego.
Czekam za Waszymi podpowiedziami i życzę ciepłego wieczorku ( no, dziś to nie możemy już narzekać na chłód) :D
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: iwon28 »

milusinska pisze:Witam waszystkich serdecznie! Długo mnie tu nie było :kwiat:
W tym roku byłam w sanatorium w Dusznikach z NFZ. Zresztą po raz pierwszy. Mam dobre wspomnienia choć warunki były takie sobie. I już tęsknię za kolejnym wyjazdem do sanatorium. Dziś byłam u lekarza i chcę się starać o kolejny wyjazd ale już z Zus-u. Mam pytanie do tych co korzystają z wyjazdów właśnie ZUS. Jakie wnioski należy złożyć w zusie i jakie ew.wymagane są badania? Dodam że choruję na astmę i startuję z pulmonologii. Moja pani dr pulmonolog nie za bardzo jest zorientowana i kazała mi samej się dowiedzieć co potrzeba. Zanim uderzę do ZUS chciałam najpierw tu zasięgnąć informacji. Jak długo się czeka od złożenia wniosku i czy zawsze wzywają na komisję? Ja cały czas jestem czynna zawodowo, choruję też rzadko. Jak już to właśnie na oskrzela. Mile byłyby widziane informacje z Wielkopolskiego.
Czekam za Waszymi podpowiedziami i życzę ciepłego wieczorku ( no, dziś to nie możemy już narzekać na chłód) :D
Witaj :kwiat: ja jadę po raz drugi z zus-u do sanatorium. Wniosek o prewencję pobrałam z oddziału zus w mojej miejscowości. Z wnioskiem udałam się do mojego lekarza rodzinnego, który wypisał mi moje schorzenia zaczynając od najważniejszych. Byłam również u ortopedy , który potwierdził moje schorzenia i dodał, iz leczenie sanatoryjne przyniesie poprawę w leczeniu. Wypełniony wniosek złożyłam w zus-ie w połowie marca tego roku. Po około tygodniu dostałam odpowiedź, iż 3 kwietnia mam się stawić na komisji w zus-ie w Poznaniu w dniu 3 kwietnia. Zebrałam dokumentację ( jadę na schorzenia ruchowe, więc zdjęcia rtg, badanie usg czy inne trzeba mieć ze sobą) i stawiłam się na komisji. Lekarz orzecznik była bardzo miły, przeprowadził badanie , przejrzał dokumentację. Chciałam jechać nad morze więc wspomniałam, że mam niedoczynność tarczycy. Po ponownym wezwaniu do gabinetu otrzymałam odpowiedź pozytywną. :D Skierowano mnie do pokoju 215 aby ustalić termin i miejsce. Poprosiłam o skierowanie do Kołobrzegu. Pani usilnie odradzała mi to miejsce, że jest przereklamowane i proponowała inne. W końcu jednak dała mi Kołobrzeg i tak w połowie września jadę tam gdzie chciałam. Nadmieniam, że gdybym wybrała inne miejsce mogłabym jechać już w czerwcu. Z tego co wiem, nie zawsze wzywają na komisję. Moja koleżanka dostała od razu przydział na wyjazd. Pozdrawiam i powodzenia w załatwianiu wyjazdu. Nadmieniam , że ja pracuje, nie biorę L-4
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: Maria777 »

Bierzesz L-4 czy nie? bo jeżeli nie, to musisz w ramach urlopu, pozdrawiam :P
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: smakija1 »

nie jestem z wielkopolskiego ale w ramach ZUS jedzie sie na L4.Ja tez jade we wrzesniu i biore na miejscu zwolnienie ,a teraz na urlopie to wypoczywam
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: iwon28 »

smakija1 pisze:nie jestem z wielkopolskiego ale w ramach ZUS jedzie sie na L4.Ja tez jade we wrzesniu i biore na miejscu zwolnienie ,a teraz na urlopie to wypoczywam
W ramach ZUS możesz jechać w zwolnieniu lub urlopie, to zależy co się komu opłaca :kwiat:
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: smakija1 »

pewnie tak jest ,ale szkoda urlopu jak można na l4 ,teraz nie choruje to chociaz te 24 dni ZUS mi zasponsoruje.U nas w firmie to wszyscy biorą zwolnienia ,a nawet wsród znajomych nie spotkałam kogoś kto był w ramach urlopu,nawet jeszcze dostawali 2-3 dni wiecej,no ale jeśli ktos nie moze sobie pozwolić na zwolnienie to trudno ,ale z tego co wiem to nie ma problemu z jego otrzymaniem
pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: malgonia »

Niektórzy za duzo tracą przez zwolnienie lekarskie dlatego decyduja sie na urlop.Teraz jest wolna wola.
Awatar użytkownika
iwon28
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 114
Na forum od: 20 kwie 2014 08:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ZUS - SANATORIUM WIELKOPOLSKA

Post autor: iwon28 »

malgonia pisze:Niektórzy za duzo tracą przez zwolnienie lekarskie dlatego decyduja sie na urlop.Teraz jest wolna wola.
No właśnie i to jest powód dla którego jak po raz drugi jadę do sanatorium z zus w ramach urlopu. Pani przyznająca mi miejsce zdziwiona była moją decyzją.. Jednak można panie w zus-ie czymś zaskoczyć .... :kwiat:
ODPOWIEDZ