Sposób na lumbago (korzonki)?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sposób na lumbago (korzonki)?

Post autor: ewiko »

Byłam w szkole średniej (więc około 100lat temu) jak złapały mnie korzonki. Praktycznie nie byłam w stanie chodzić ba, nawet podnieść się z łóżka. I tak jak napisali moi przedmówcy plastry działają cuda. Po kilku dniach wszystko przeszło ale ból pamiętam do dzisiaj.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sposób na lumbago (korzonki)?

Post autor: serendipity »

Niestety, nie byłam rano w stanie podnieść się z łóżka:/ Myślałam, że ból będzie mniejszy, ale niestety, jest jakby coraz większy, mimo leków;[ Więc L4:( ale rozśmieszyła mnie moja doktor rodzinna, bo napisała: bóle grzbietu;) gdzie grzbiet, gdzie korzonki;) Byleby szybko przeszło;]
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sposób na lumbago (korzonki)?

Post autor: ewiko »

Nie wiem czy Tobie towarzyszą takie objawy ale gdy mnie "dopadły" korzonki to faktycznie nie mogłam ruszyć głową bo każde pochylenie w dół potęgowało ból. Być może to skłoniło Twoją Panią doktor do postawienia takiej diagnozy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sposób na lumbago (korzonki)?

Post autor: Felice »

serendipity pisze:Niestety, nie byłam rano w stanie podnieść się z łóżka:/ Myślałam, że ból będzie mniejszy, ale niestety, jest jakby coraz większy, mimo leków;[ Więc L4:( ale rozśmieszyła mnie moja doktor rodzinna, bo napisała: bóle grzbietu;) gdzie grzbiet, gdzie korzonki;) Byleby szybko przeszło;]
Twoja doktor rodzinna napisała zgodnie z wiedzą medyczną i klasyfikacją chorób,cały dział M54 jest pod nazwą bóle grzbietu i mieszczą się w nim wszystkie rwy.lumbaga i inne bóle.
A grzbiet w anatomii to tylna część tułowia zbudowana głównie z mięśni oraz z naczyń, nerwów i tkanki łącznej.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sposób na lumbago (korzonki)?

Post autor: medi »

serendipity jak Twoje lumbago :?: Ustępuje czy nic się nie zmienia :?:
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sposób na lumbago (korzonki)?

Post autor: serendipity »

medi pisze:serendipity jak Twoje lumbago :?: Ustępuje czy nic się nie zmienia :?:
A, dziękuję:) dopiero wczoraj zaczęło pomalutku odpuszczać, ale w końcu mogłam przespać noc bez bólu typu: za co tak przecinają mnie piłą elektryczną;] Mam nadzieję, że teraz już będzie coraz lepiej;)
ODPOWIEDZ