Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: Rachel »

Kruszynka, a dlaczego odwieszeńie byłoby nieopłacalne? Osoba pobierająca świadczenie dodatkowo prowadząca działalność opłaca tylko składkę zdrowotna wszak ZUS potrąca jej składkę emerytalna no i także składkę zdrowotna ;)
forumowicz

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: forumowicz »

Ale pomogłam ..... :lol: tak mi paniusia powiedziała wiesz? :lol:
Doczytałam teraz ,że od renty rodzinnej jest odprowadzana składka zdrowotna ;)
Eh przysługa niedżwiedzia ,ale jak w takim razie informują ,czułam w głosie ,że pani w ZUS była jakaś zmeczona ,albo chora serio .
To juz wiemy ,biegaj Rachel do lekarza i bierz wniosek bo miesiąc ok czeka sie na orzecznika ,tylko zobacz na jakim lekarz Ci pisze mnie do ZUS wypisała na NFZ -towskim pani doktor zorientowałam się dopiero w ZUS.Eh ten swiat pełen barw ;) :lol:
Powodzenia koleżanko :) :kwiat:
forumowicz

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: forumowicz »

Jak tylko schorzenie kwalifikuje do rehabilitacji ( bez względu czy się ma stopień niepełnosprawności czy też nie , bo to nie ma znaczenia ) i są odprowadzane składki zdrowotne z tytułu zatrudnienia , wszelkiego rodzaju rent , emerytur czy też zasiłków można się starać o wyjazd z puli NFZ.Jak jest z ZUS może napiszą inni mający w tej materii wiedzę .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: ewasz »

Witaj Rachel :)
Zastanawiałam się co się z Tobą dzieje :roll:
Czy wszystko załatwiłaś pomyślnie.
Cieszę się, że jest OK ;)
Pozdrawiam :kwiat:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: Rachel »

Dzięki "ewasz" za troskę ;)
Żyje, a tęsknota za ukochanym mężczyzna nie maleje. Okres grudniowo noworoczny bedzie trudny do zniesienia no ale muszę to przeżyć. W podobnej lub nawet takiej samej sytuacji jest wiele ludzi i tez musza funkcjonować (jakoś). Moje cierpienie jest we mnie a na zewnątrz staram sie nie okazywać tego przede wszystkim ze względu na synów i ich rodziny. Trudno jest gdy wnuk będąc w moim domu zakłada męża okulary i udaje "dzidzi" (tak nazywał dziadka) a potem bierze zdjęcie i mówi: "mój kochany dzidzi, kiedy wrócisz?" a ja wtedy spokojnie choć w środku szlocham, odpowiadam: "nasz dzidzi już nie wróci, jest u swojej mamy i taty, ale kiedyś my do niego dołączymy. Dzidzi ma czas i poczeka, a my mamy tutaj jeszcze sporo do zrobienia. Oluś musi skończyć wiele szkół, podjąć prace no i ożenić sie..."
forumowicz

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: forumowicz »

Smugo :) ..."", wszelkiego rodzaju rent..." renty przyznane na stałe np inwalidzka nie kwlifikują się do przyznania rehabilitacji :(
Pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: ewasz »

Dzięki Rachel za odpowiedź :)
Tak, musisz być silna nie tylko dla siebie co wyraziłaś w swoim poście :)
To prawda, że okres świąteczny będzie dla Ciebie trudny ale jak to mówią: co nas nie zabije to nas wzmocni :)
Jestem dobrej myśli, dasz radę :)
Pozdrawiam serdecznie :)
forumowicz

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: forumowicz »

kruszynka pisze:Smugo :) ..."", wszelkiego rodzaju rent..." renty przyznane na stałe np inwalidzka nie kwlifikują się do przyznania rehabilitacji :(
Pozdrawiam :) :kwiat:
Kruszynko pisałam o wyjazdach z NFZ .Mam w rodzinie osobę na rencie na stałe , inwalidzkiej i jakoś wyjeżdża z funduszu :roll:
forumowicz

Re: Renta rodzinna - wszystko na ten temat

Post autor: forumowicz »

O tak Smuga :oops: sorki ,miałam na mysli ZUS a dobrze napisałaś o NFZ ;) :kwiat:
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ