Ustroń

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń

Post autor: stokrotka »

guana 503 -zima ma swój urok zwłaszcza w górach ,ale pozostałe pory roku wg. mnie jeszcze piękniejsze.Byłam w Ustroniu w marcu , czerwcu, lipcu i październiku -gdybym miała wybierać termin to nigdy w zimie.
Choćby dlatego, że dzień jest stanowczo za krótki , a poza tym aura nie stwarza warunków do wędrówek :(
A ja kocham słoneczko 8-)
Pozdrawiam i życzę towarzystwa odpowiedniego :kwiat:
guana503
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 22 sty 2015 10:46

Re: Ustroń

Post autor: guana503 »

Stokrotko wybór to może i miałam ale moje plecy już domagają się pomocy.
Mam nadzieję, że towarzystwo dopisze i też będę zadowolona :)
Co się da to zobaczę, a resztę w lecie zrealizuję :)
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń

Post autor: ewasz »

Pocieszysz swoje oczka pięknymi widokami ;)
Nie trap się, będzie super :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń

Post autor: Sloneczko »

Jak jest dobre towarzystwo i ma się przy sobie wspaniałych ludzi, to w każdej części naszego globu jest pięknie i bajecznie :) :D
guana503
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 22 sty 2015 10:46

Re: Ustroń

Post autor: guana503 »

Kocham góry :serce: , kocham ludzi :serce:
Mam nadzieję, że będzie super :)
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Ustroń

Post autor: ghjkl »

Polecam wszystkim super uzdrowisko Rownica latem fenomenalna .Obsluga taka jaka powinna byc .Mogli by juz zrobic remont basenu ale to tak na marginesie.Brakuje parku zdrojowego ale to mlode uzdrowisko.Polecam
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Ustroń

Post autor: Selene »

ghjkl pisze:Brakuje parku zdrojowego ale to młode uzdrowisko.Polecam
Czy takie młode :?:

"Tradycje uzdrowiskowe Ustronia sięgają końca XVIII w., kiedy to odkryto, że warunki klimatyczne i miejscowe zasoby tworzyw leczniczych sprzyjają leczeniu chorób układu oddechowego, reumatycznych i stawowo-mięśniowych i stanów wyczerpania, a ponadto przyspieszają rekonwalescencję po przebytych chorobach i urazach. (...) Książe cieszyńskiego Albrecht Kazimierz, wznosi w latach 1802–1804 Domu Zdrojowy z łazienkami. Budynek ten przetrwał do dziś – mieści się w nim hotel Ustroń."
forumowicz

Re: Ustroń

Post autor: forumowicz »

ghjkl pisze:Polecam wszystkim super uzdrowisko Rownica latem fenomenalna .Obsluga taka jaka powinna byc .Mogli by juz zrobic remont basenu ale to tak na marginesie.Brakuje parku zdrojowego ale to mlode uzdrowisko.Polecam
W terenie górzystym ciężko zrobić taki typowy park zdrojowy :roll: Dla mnie cały Ustroń - Zawodzie jest takim parkiem ;) przecież tu wszędzie króluje zieleń i tylko zieleń ......a widoki :D wspaniałe .Jest piękne miejsce z pijalnią , fontanną , są ławeczki . Piękne alejki nad Wisłą , mnóstwo miejsc do spacerów .....cóż można chcieć więcej :D
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń

Post autor: Lewek »

Smużko masz rację :D Jest piękny park , gdzie można zachwycać się rzeźbami z plenerów rzeźbiarskich, zatrzymać się przy tablicy ptaków, poczytać o nich i posłuchać ich śpiewu... Dla mnie było w ustroniu mnóstwo zielonych miejsc spacerowych :D Alejki nad Wisłą przemierzałam o każdej pogodzie ...piękne miejsce do spacerów, karmieni kaczek ...ech...cudnie tam jest :serce:
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Ustroń

Post autor: ghjkl »

Droga pani SELENIE ja tez potrafie przepisywac inf. z internetu .Mi glownie chodzilo o park zdr.taki jak znajduje sie w a Polanicy ,Kudowie czy tez w Dusznikach i jezeli jak ktos jeszcze wspomnial trudno go urzadzic w gorach to propnuje odwiedzenie Ladka zdr. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ