zabiegi ,prewencja zus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

zabiegi ,prewencja zus

Post autor: madzia »

witajcie :serce: chcialam sie dowiedziec jak wygląda przyjecie do sanatorium,ile zabiegow ?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: ewasz »

Madziu o ile się orientuję to przyjęcie tak samo wygląda jak i na skierowanie z NFZ :)
Zabiegów jest więcej niż z NFZ tak jak czytałam tu na NS to jedni pisali, że 96 a niektórzy mieli i 113 razem z prelekcjami i "praniem móżgu" ;)
Jak znajdziesz chwilkę to poszperaj na stronach to z pewnością trafisz na te informacje ;)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: nika7 »

Cześć dziewczyny, przyjęcie wygląda tak samo. Faktycznie jest różnica w ilości zabiegów, ja miałam ich 128 plus muzykoterapię, relaksację i te wszystkie pogadanki. Ilość zabiegów się różni, nawet na tym samym turnusie. Ta liczba 96 jest tą najniższą jaką pacjent musi otrzymać. ZUSowcy mają po prostu bardziej wypełniony czas i tyle . Pozdrawiam cieplutko :kwiat:
kajotka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 kwie 2014 21:04
Staż sanatoryjny: 2

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: kajotka »

No i ZUSowcy zazwyczaj mają 2 razy dziennie gimnastykę, aby byli bardziej sprawni ;)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: Suzen »

madzia pisze:witajcie :serce: chcialam sie dowiedziec jak wygląda przyjecie do sanatorium,ile zabiegow ?
Madziu,w dniu przyjazdu jest przeprowadzony wywiad,gdzie przedstawiasz przebieg swojej choroby i dolegliwości.
Przedstawiasz dokumentacją medyczną,jeśli takową posiadasz.
Lekarz przeprowadza podstawowe badania tętno,pracę serca .Przydziela Ci określone zabiegi.

:idea: Program leczenia w ramach prewencji rentowej z ZUS uwzględnia w szczególności:

-różne formy rehabilitacji fizycznej, tj. kinezyterapię indywidualną, zbiorową i ćwiczenia w wodzie oraz zabiegi fizykoterapeutyczne z zakresu ciepłolecznictwa, krioterapii, hydroterapii, leczenia polem elektromagnetycznym wielkiej i niskiej częstotliwości, leczenia ultradźwiękami, laseroterapii, masażu klasycznego i wibracyjnego,
-rehabilitację psychologiczną, w tym między innymi psychoedukację i treningi relaksacyjne,
- edukację zdrowotną ukierunkowaną na przekazanie informacji w zakresie:
- nauki zasad prawidłowego żywienia,
- znajomości czynników ryzyka w chorobach cywilizacyjnych,
- podstawowej wiedzy o procesie chorobowym uwzględniającej profil schorzenia,
- znajomości czynników zagrożenia dla zdrowia w miejscu pracy,
- podstawowych informacji o prawach i obowiązkach pracodawcy oraz pracownika


:idea: Madziu, oczywiście ważne jest na jakie schorzenie jedziesz w ramach prewencji rentowej.
Wtedy będziesz mieć przydzielone określone zabiegi.
Ja podczas pobytu korzystałam z 97 zabiegów ,dodając do tego treningi relaksacyjne- 8 i edukację zdrowotną -4 prelekcje.
Miałam jeszcze dodatkowe inhalacje co 2 dni,musiałam zakupić dodatkowo lek.
W ciągu pobytu miałam przeprowadzone dodatkowe badania spirometryczne i test marszowy.
Przesyłam serdeczności i życzę udanej rehabilitacji. :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

zabiegi w ramach prewencji ZUS...

Post autor: jacky6 »

zastanawiam się ( jako pacjent ) ZUSowski ( i to już wkrótce ), czy i jakie szanse mam na zgłoszenie i realizację zabiegów na których mi bardzo a to bardzo zależy ?

PS - Suzan - bardzo ciekawa informacja - czy możesz podać w jakim kurorcie tak było - a może jeszcze jest ?
:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
:serce: :serce: :serce: :serce:

:mrgreen: 3 DDWdSU :ugeek:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: Suzen »

jacky6 pisze:zastanawiam się ( jako pacjent ) ZUSowski ( i to już wkrótce ), czy i jakie szanse mam na zgłoszenie i realizację zabiegów na których mi bardzo a to bardzo zależy ?
PS - Suzan - bardzo ciekawa informacja - czy możesz podać w jakim kurorcie tak było - a może jeszcze jest ?
Jacky,byłam na pobycie z ZUS w Rymanowie Zdroju.Zależało mi na masażu i kąpieli perełkowej.Miałam przydzielone.
Pozdrawiam :)
kajotka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 kwie 2014 21:04
Staż sanatoryjny: 2

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: kajotka »

[quote="jacky6"]zastanawiam się ( jako pacjent ) ZUSowski ( i to już wkrótce ), czy i jakie szanse mam na zgłoszenie i realizację zabiegów na których mi bardzo a to bardzo zależy ?

Szanse oczywiście masz duże - należy o tym porozmawiać z lekarzem przy pierwszym badaniu. Jeżeli poprosisz, to w miarę możliwości lekarz może Ci przydzielić stosowne zabiegi. Podstawa to rozmowa, najlepiej miła ;)
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: zabiegi ,prewencja zus

Post autor: agunia3 »

Jacky jeśli miałeś już kiedyś jakieś zabiegi i one Ci pomogły to powiedz o tym lekarzowi, na pewno Ci je przepisze.
Ja tak zrobiłam :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

zabiegi w ramach prewencji ZUS...

Post autor: jacky6 »

dzięki Wam serduchno...
znam profil swojego kurortu i nawet mam "zaplanowane - upatrzone" zabiegi...
po które specjalnie jadę...
i nawet jestem nastawiony, że w przypadku odmowy - zafunduję je sobie z własnych oszczędności"...

:kwiat: :kwiat:

:mrgreen: :ugeek:
ODPOWIEDZ