Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Post autor: jacky6 »

Rzepa cytuje za Dziennikiem Polskim.
===


Pacjenci, którzy powinni mieć przeprowadzone pilne badanie rezonansem magnetycznym, muszą na nie czekać do przyszłego roku.

Jak pisze "Dziennik Polski", w województwie małopolskim takiego badania nie można już przeprowadzić w tym roku. Sprawdzający terminy dziennikarze ustalili, że najwcześniejszy możliwy termin zapisu to luty przyszłego roku. Wiele placówek nie przyjmuje jeszcze zapisów na 2015.

Pacjenci, których skierowanie na rezonans jest opatrzone lekarskim dopiskiem "pilne", mają szansę na zbadanie rezonansem magnetycznym dopiero w grudniu tego roku.

Rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ twierdzi, że skierowania na pilne badanie realizowane są w ramach odrębnej, "szybszej" kolejki".

Narodowy Fundusz Zdrowia wyliczył, że w tym województwie nakłady na badania rezonansem w ciągu 10 lat wzrosły o 450 procent. Nie zlikwidowało to jednak kolejek pacjentów. Wszystkie placówki w województwie małopolskim tłumaczą się niskimi kontraktami z Narodowym Funduszem Zdrowia.
----



a jak to jest w pozostałych regionach ?
forumowicz

Re: Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Post autor: forumowicz »

Bardzo podobnie :( Rejestracja na rezonans w maju ....termin na początek grudnia .I to tylko dla tego udało się z tym grudniem że pacjent który był zapisany na ten termin wypadł z kolejki bo wylądował w szpitalu i tam wykonano mu rezonans .Za pieniążki :( terminy do dwóch tygodni ...Rejon Bielsko - Katowice .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Pilny rezonans. W przyszłym roku...

Post autor: jacky6 »

tematyka może być mocno poszerzona, ot, choćby o rozmaite USG i te de...
w wielu szpitalach i przychodniach aparatura stoi dniami nie używana...
bo - nie zakontraktowano...
bo - ....
...
a może to już komercjalizacja ( służby chorym ) się zaczęła ?

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Post autor: ewasz »

smuga pisze:Bardzo podobnie :( Rejestracja na rezonans w maju ....termin na początek grudnia .I to tylko dla tego udało się z tym grudniem że pacjent który był zapisany na ten termin wypadł z kolejki bo wylądował w szpitalu i tam wykonano mu rezonans .Za pieniążki :( terminy do dwóch tygodni ...Rejon Bielsko - Katowice .
Smużko, rejestrowałam się na rezonans 29 maja i mam termin na 13 październik - udało mi się jak ślepej kurze ziarnko.
Natomiast rejestrując się wczoraj na TK (pilne) - dzisiaj zostało zrealizowane - jestem wprost w szoku. Uważam, że bardzo dużo zależy od wrażliwości osób rejestrujących. Wiem, że zawsze mają pewną pulę na tzw. pilne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Post autor: Felice »

W Warszawie już od miesiąca nie jest możliwe zapisanie się na rezonans....przerabiałam to.
Według NFZ "pilne"to z innej puli,tak wynika z umów.Umowy swoje,a życie swoje.Kazano mi pisać skargę na odmowę udzielenia świadczenia w trybie pilnym.Ale co to da? Badania i tak nie mam ,a placówka karę z NFZ i tak odbije sobie :cry:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27712
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Post autor: Princi »

Alice pisze:W Warszawie już od miesiąca nie jest możliwe zapisanie się na rezonans....przerabiałam to.
Według NFZ "pilne"to z innej puli,tak wynika z umów.Umowy swoje,a życie swoje.Kazano mi pisać skargę na odmowę udzielenia świadczenia w trybie pilnym.Ale co to da? Badania i tak nie mam ,a placówka karę z NFZ i tak odbije sobie :cry:
Alice :kwiat: próbowałaś w Legionowie w Mediq-u.Jakoś niedawno znajomy zapisywał się na grudzień. Może mają jeszcze wolne miejsca :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pilny rezonans. W przyszlym roku...

Post autor: Felice »

Legionowo jako jedyne miało termin,wtedy jak rozmawiałam na listopada.Zapisałam się na wszelki wypadek,jeżeli nic wcześniej nie udałoby się.
ODPOWIEDZ